Снимки от районите на "Среднио Камик" и "Говедарника"
Надпис, който според изследователя Стоян Богданов е издълбан по време на Татарското нашествие през 1516-та година и в съвременен превод гласи:"Всичко бягаше от татарите, а тоя юнак бе вестител на беда. Събра хората и ги спаси. Бе някой си юнак на име Вълко. Написа Доброслав".
Място на надписа на Доброслав.
Вероятен "портрет" на автора на надписа, въоръжен с копие и лък. До човешката фигура са и началните думи на надписа "Беше сето бегало", което в книжовен превод е "Всичко бягаше".
"Аз не бягах защото ми дайте копие /харвъ/. Не се боеше народът" . Богданов, С., Скални надписи при с. Царевец, Врачанско. - Списание Векове, 1976, 3, страници 48-58
Достигането на надписа е с катерене през този скален комин
"Писа Бею да се знае коги бегахь ..." Според изследователя Стоян Богданов, този надпис отново може да се отнесе към времето на татарските нашествия по нашите земи през 16-ти век. Този надпис е издълбан /насложен/ върху по-старо изображение на елен.
"Писахъ азъ Мило"- така започва надпис, чийто почерк е едакъв и с по-долния надпис.
Автора споделя какво е правил с Цона в копривата...
Така изглежда надпис от 1933 година.
Надпис, съдържащ думите "от Влашко село", където "от" е написано с "омега" и "т".
Скален ръкопис и човешка фигура в периметъра на надписа. Това е текста "Брат Тома", който е описан в статията История върху камък на Петър и Боян Трантееви.
Натрупване на множество и различни по вид изображения и надписи на едно място.
Каменна украса, древна карта или друго абстрактно изображение от района на село Царевец.
Соларен символ, което се среща не само в района на село Царевец, но и в района на село Карлуково. Възможно е тези изображения да са родов символ, маркер на определена територия или лигатура - смесване на няколко букви в един символ. Друга хипотеза може да оприличава свастиката на календар или друга схема за отмерване на по малки периоди от време. Прабългарският календар, който е признат от ЮНЕСКО също има подобна идея за разграфяване.
Скална гравюра с неясна символика.
Древните творци на скални изображения, са имали абстрактно мислене, подобно на някои съвременни и модерни автори.
Свастики, които могат да се възприемат, като соларни символи, характерни за периода преди разпространението на християнството по нашите земи.
Скалите в местността "Говедарника", където са част от надписите.
Фигури от района на село Ослен Криводол.
Кръста в предхристянсата епоха е възприеман като соларен символ.
Изображението е от района на "Светилището" при Ослен Криводал